Technologie plastů je více než jen vstřikování plastů: naši dlouhodobí zákazníci oceňují zejména naše rady a podporu od vývoje produktů až po jejich výrobu. Vidíme se jako kritický, ale vždy na řešení orientovaný sparing partner s výrazným zaměřením na zákazníka.

Simulace

Simulace

Nejmodernější CAD software používáme již ve fázi nabídky nebo jako součást vývojových projektů a v případě potřeby také provádíme simulace zkroucení a simulace plnění.

Tímto způsobem garantujeme plastový design kompatibilní s nástroji a zajišťujeme shodu s formulovanými specifikacemi a tolerancemi.

Konstrukce nástroje

Konstrukce nástroje

Společně s našimi externími partnery pro vás navrhujeme a vytváříme vysoce kvalitní nástroje pro vstřikování plastů, a to jak prototypové formy pro malé množství, tak vysoce objemové formy pro sériovou výrobu.

Naše partnery vyhledáme podle požadavků buď lokálně nebo také jinde v Německu, či kdekoliv jinde.

Koncept automatizace

Koncept automatizace

V zájmu ekonomické efektivity a nákladově nejefektivnější možné výroby vytváříme také komplexní koncepty automatizace a robotizace, zejména pro velkoobjemové projekty. V závislosti na požadavcích to může zahrnovat automatizaci procesů výroby, montáže, balení nebo testování.

Vstřikování plastů

Vstřikování plastů

Vstřikování plastů má mnoho aspektů: ve skupině Friedrichs & Rath najdou naši zákazníci širokou škálu výrobních procesů, počínaje „klasickým“ vstřikováním plastů na vstřikovacích lisech s uzavírací silou až 5 500 kN. Dále obstřikujeme různé typy zálisků, vyrábíme díly z vícero materiálů, až se 4 různými materiály a osvojili jsme si technologii IMD (In-Mold-Decoration) pro výrobu barevného a otěruvzdorného designu pro plastový díl .

Velmi rádi také společně s našimi zákazníky vyvíjíme inovativní technologie, jako je například vstřikování napěňovaných skořepinových plastů. Vyrábíme tak komponenty s nižší hmotností a s nižšími náklady.

Sestavy a montáže

Sestavy a montáže

Montáže jednoduchých až složitých sestav probíhají přímo u stroje a/nebo jako následný výrobní proces. Proces výroby, hospodárnost a kvalita jsou na prvním místě a rozhodují, které koncepty použijeme.

Naše služby pokrývají celé spektrum: od jednoduché ruční montáže po automatizované vícestupňové komplexní montáže a rozsáhlé technické funkční testy.